Forum Discuţii juridice Forumul specialiştilor - index al ... scutiri impozite locale
Discuție deschisă în Forumul specialiştilor - index al legilor aplicabile unor cazuri din practica judiciară

scutiri impozite locale

1) BENEFICIEZ DE L.189/2000 [LEGE SPECIALA].
PE BAZA CAREI PREVEDERI LEGALE AM FOST SCUTIT DE IMPOZIT PE LOCUINTA SI MASINA PANA IN 2016? (PENTRU CA LA ART.5 l.189/2000 NU SUNT PREVAZUTE ACESTEA). ?
2) NU AM CUNOSTINTA DE MODIFICAREA L.189, DAR CRED CA AM FOST SCUTIT PE BAZE LEGALE.
a) CODUL FISCAL (L.227/2015, art.456 si art.469 = SCUTIRI IMP.LOCALE) NU MAI CONTINE SCUTIRLE DE LA (1). IN ACEST CAZ CODUL FISCAL NU TREBUA OARE SA PREVADA MODFCARILE LA L.189/2000 UNDEVA... LA DISPOZITII FINALE ?
b)CONSULTAND ''FORUMUL'' AFLU CA UNELE PRIMARII MAI APLICA ACEASTA SCUTIRE.
c) NEPREVEDEREA DE LA 2)a) POATE FI UN MOTIV PT. A O CONTESTA ?
ANDONANT GRIGORE, utilizator