Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... transmitere in revisal modificari salariale
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

transmitere in revisal modificari salariale

modificarile de salarii (majorari) de exemplu cu 01.05.2018 se transmit in revisal anterior acestei date?
HG 905/2017 : ART. 4. ALIN (3) Orice modificare a datelor prevazute la art. 3 alin. (2) lit. h) se transmite in registru in termen de 20 de zile lucratoare de la data producerii modificarii. Exceptie fac situatiile in care modificarea se produce ca urmare a unei hotarari judecatoresti cand transmiterea in registru se face in termen de 20 de zile lucratoare de la data la care angajatorul a luat cunostinta de continutul acesteia.

Art. 3. alin 2 litera h) salariul de baza lunar brut, indemnizatiile, sporurile, precum si alte adaosuri, astfel cum sunt prevazute in contractul individual de munca sau, dupa caz, in contractul colectiv de munca;

Deci in cazul dvs, se pot inregistra pana la data de 29.05.2018.
"Anterior" a existat pana la 19.12.2017
Cornel Vasile, Consilier juridic