Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Activitati economice
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Activitati economice

O Asociatie De Dezv. Intercomunitara , persoana juridica de drept privat si de utilitate publica poate desfasura activitati economice?
george-neagu, moderator
Da pentru ca infiinţarea, funcţionarea şi eventuala desfiinţare a asociaţiilor de dezvoltare intercomunitară se supune şi prevederilor OG 26/2000 cu privire la asociaţii şi fundaţii cu modificările şi completările ulterioare din Legea. 246 din 2005.