Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... autoritatea publica centrala care răspunde de ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

autoritatea publica centrala care răspunde de silvicultura

Buna ziua!
Am nevoie sa prind cateva specii de animale salbatice, in scop stiintific, folosind capcane autorizate, acestea fiind apoi eliberate in locul de unde au fost prinse. Am inteles ca trebuie sa primesc aprobare din partea autoritatii publice centrale care răspunde de silvicultura. Cum se obtine aceasta aprobare? Sau de ce am nevoie pentru a o obtine?
Mutumesc anticipat pentru raspuns!
Ministerul mediului si apelor plus Ministerul agriculturii si silviculturii (padurile) sunt autoritati centrale. La acestea trebuie sa depuneti documente care sa justifice scopul cererii dvs.
Pentru prinderea speciilor de animale salbatice va trebuie sa obtineti autorizatie de la Directia silvica judeteana din judetul unde veti pune capcanele.
Aceasta problema se incadreaza la serviciile unui avocat? As putea contacta unul pentru a rezolva?
Este dreptul dvs. sa contactati un avocat, adresandu-va baroului de avocati din judetul dvs.
Daca dati clik pe butonul albastru din josul paginii va puteti alege un avocat care contracost sa va reprezinte.