Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Partaj
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Partaj

Pe un titlu de proprietate ,la titular este mama mea si fratele ei, ambii decedați. Cum pot sa vând 1 ha teren arabil ,din cele 2 ha care sunt in titlu?
Singura posibilitate este sa dezbateti succesiunea dupa mama si dupa unchi, sa intabulati dreptul de proprietate apoi sa vindeti impreuna, toti mostenitorii sau sa partajati hectarul despre care vorbiti,sa il primiti in lotul dvs si il vindeti singura.
Multumesc mult