Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... extindere sarcini
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

extindere sarcini

Din cauza plecarii soferului de pe microbuzul scolar s-a decis extindere de sarcini pana la sfarsitul anului scolar pentru fochistul scolii , care are toate actele necesare , a mai functionat pe aceasta meserie , si secretarul scolii , care este coordonator de transport spune ca trebuie sa faca fisa medicala precum la angajare . Este corect ? Multumesc frumos pentru raspuns .
Trebuie sa se prezinte la examinare medicala periodica la medicul specialist de medicina muncii pentru a se completa fisa de aptitudine pentru locul de munca. respectiv sofer pe microbuz scolar.
Trebuie facut aditional la CIM, completata fisa de post, completata instruirea in domeniul ssm pentru meseria de sofer.
Multumesc mult . Numai bine va doresc .