avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 515 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Pensionar angajat cu CIM mai plateste taxele la stat ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Pensionar angajat cu CIM mai plateste taxele la stat din salariu ?

Buna ziua. Am o intrebare, daca ma puteti ajuta: sunt pensionar si am fost angajat cu CIM la mai multe firme. Se mai retine din salariu taxele catre stat. Am inteles ca imi pot fi returnate ceea ce s-a virat catre stat. Multumesc, astept de la voi.
Cel mai recent răspuns: dnicusor , utilizator 13:23, 10 Mai 2018
Pensionar angajat cu c.i.m. plateste taxele la stat din salariu .
Multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ce fac dacă nu e contractul de munca înregistrat la itm. kladeland kladeland Bună ziua, Ma-am angajat la firma la data de 20 martie 2023. În luna iunie mi-am facut SPV și am observat ca, nu am taxele plătite. Salariul îmi este ... (vezi toată discuția)
Impozit pe venit andregh andregh BUna ziua, La o Asoc de Proprietari avem un angajat cu CIM , cu timp partial de munca avand fctia de fem de serviciu. Are functia de baza avand un salariu ... (vezi toată discuția)
Calcul salarii hotarare judecatoreasca niccu niccu Buna ziua, Am primit de la societate modul de calcul al drepturilor banesti,iar la salariul brut mi-au fost scazute toate datoriile catre stat.Insa aceste ... (vezi toată discuția)