Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Declaratia unica d212 doar pentru veniturile din ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Declaratia unica d212 doar pentru veniturile din agricultura si arenda

O persoana care in 2017 realizeaza venituri din agrigultura si din arenda, are obligatia sa completeze declaratia unica d212 doar pentru veniturile din agricultura din 2017 si estimativ in 2018?
george-neagu, moderator
Pentru partea de impozit pe venitul din activitati agricole platit pe norma de venit agricol completati in declaratia unica 212 la partea e estimat 2018.
Pentru partea de contributii sociale, daca cumularea venituilor din activitati agricole si arenda este peste plafonul celor 12 salarii minime lunare adica 22800 lei, veti completa in declaratia unica si la partea de asigurari sociale.