Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Modificare caen principal si obiect de activitate.
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Modificare caen principal si obiect de activitate.

Buna ziua,

Am urmatoarea speta :

Un client a avut un cod caen , comert cu ridicata si a cumparat 1 cutie de marfa pe firma si dupa aceea isi modifica Codul caen principal si acesta devine secundar , noul Caen principal fiind 7022 .

1. poate avea activitate de comert si consultanta pe 2 caenuri autorizate la ONRC ?

2. Toate declaratiile au fost depuse !

Ms.
O societate comerciala nu este limitata ca sa desfasoare doar un anumit numar de coduri CAEN ci poate autoriza oricate din lista.

Limitari sunt la PFI, PFA, II si IF.