avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 598 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general HG 105/2009
Discuție deschisă în Contabilitate în general

HG 105/2009

Buna ziua,

Imi puteti spune va rog unde gasesc Hotararea nr. 105 din 18/02/2009 (Hotarare 105/2009) privind abrogarea Hotararii Guvernului nr. 831/1997 pentru aprobarea modelelor formularelor comune privind activitatea financiara si contabila si a normelor metodologice privind intocmirea si utilizarea acestora?
Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Magda Staicu , Consultant fiscal 13:00, 30 Octombrie 2009
HOTÃRÂRE nr. 105 din 18 februarie 2009 privind abrogarea Hotărârii Guvernului nr. 831/1997 pentru aprobarea modelelor formularelor comune privind activitatea financiară şi contabilă şi a normelor metodologice privind întocmirea şi utilizarea acestora
În temeiul art. 108 din Constituţia României, republicată, şi al art. 4 alin. (1) din Legea contabilităţii nr. 82/1991, republicată,
Guvernul României adoptă prezenta hotărâre.
Articol unic
Se abrogă Hotărârea Guvernului nr. 831/1997 pentru aprobarea modelelor formularelor comune privind activitatea financiară şi contabilă şi a normelor metodologice privind întocmirea şi utilizarea acestora, publicată în Monitorul Oficial al României, Partea I, nr. 368 din 19 decembrie 1997, cu modificările ulterioare.
-****-
PRIM-MINISTRU

EMIL BOC

Contrasemnează:

p. Ministrul finanţelor publice,

Bogdan Alexandru Drăgoi,

secretar de stat


Publicat în Monitorul Oficial cu numărul 105 din data de 20 februarie 2009

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bonuri cu valore fixa iuli-ana iuli-ana buna ziua, voi avea incasari pe baza de bonuri cu valore fixa, problema este cum inregistrez veniturile, ce document se inregistreaza in casa, pot inregistra ... (vezi toată discuția)
Decont cheltuieli cactusul cactusul In situatia in care am bonuri fiscale cu diverse materiale le pot deconta doar cu decont de cheltuieli, nota de receptie, etc. Asta inseamna ca trebuie sa-i ... (vezi toată discuția)
Bon taxi mmanu mmanu in luna in care emit facturi de PFA, am si bonuri de taxi stampilate, nu exagerat de multe iar data emiterii este in preajma datei de emitere a facturilor. ce ... (vezi toată discuția)