Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general HG 105/2009
Discuție deschisă în Contabilitate în general

HG 105/2009

Buna ziua,

Imi puteti spune va rog unde gasesc Hotararea nr. 105 din 18/02/2009 (Hotarare 105/2009) privind abrogarea Hotararii Guvernului nr. 831/1997 pentru aprobarea modelelor formularelor comune privind activitatea financiara si contabila si a normelor metodologice privind intocmirea si utilizarea acestora?
Multumesc!
HOTÃRÂRE nr. 105 din 18 februarie 2009 privind abrogarea Hotărârii Guvernului nr. 831/1997 pentru aprobarea modelelor formularelor comune privind activitatea financiară şi contabilă şi a normelor metodologice privind întocmirea şi utilizarea acestora
În temeiul art. 108 din Constituţia României, republicată, şi al art. 4 alin. (1) din Legea contabilităţii nr. 82/1991, republicată,
Guvernul României adoptă prezenta hotărâre.
Articol unic
Se abrogă Hotărârea Guvernului nr. 831/1997 pentru aprobarea modelelor formularelor comune privind activitatea financiară şi contabilă şi a normelor metodologice privind întocmirea şi utilizarea acestora, publicată în Monitorul Oficial al României, Partea I, nr. 368 din 19 decembrie 1997, cu modificările ulterioare.
-****-
PRIM-MINISTRU

EMIL BOC

Contrasemnează:

p. Ministrul finanţelor publice,

Bogdan Alexandru Drăgoi,

secretar de stat

Publicat în Monitorul Oficial cu numărul 105 din data de 20 februarie 2009