Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contract de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contract de munca

Buna.Sunt angajata la o firma cu contract de munca de 1 ora ca si economist.Din luna iulie nu am mai primit actele si binenteles nu am fost platita din ianuarie.Nu am mai depus nici o declaratie, state.............
Pot sa fiu acuzata de angajator de ceva???
Am vorbit si la ITM,dar nici ei nu stiu ce sa zica, ..............................
Dar cu angajatorul ati incercat sa luati legatura? Sa vedeti ce se intampla?
Avand incheiat un CIM aveti si obligatia de a va achita de responsabilitatile ce va revin si pentru care primiti un salariu. Daca nu v-ati achitat de aceste sarcini angajatorul nu va mai pontat si nu va mai platit. Angajatorul (justificat) poate proceda la concedierea d.voastra (disciplinar sau nu). Nu inteleg de ce aceasata lipsa de comunicare intro perioada asa mare. Poate nu ati relatat totul.
ContSters42179, utilizator
Asta asa e, dar nu am putut sa i-au legatura cu angajatorul.Nu mai raspunde la tel, si nu mi-a mai platit de foarte mult timp, nici actele nu le-am mai primit.Si din cate am auzit si-a inchis si magazinul.................