Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... temei de drept
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

temei de drept

ma puteti ajuta va rog cu temeiul de drept al urmatoarelor infractiuni? (am nevoie de legile exacte care au fost incalcate)
- fals, uz de fals in inscrisuri sub semnatura privata (+ complicitate si instigare)
- grup infractional organizat
- inselaciune
-abuz in serviciu
Dati un search pe google introducand denumirile respective si o sa va apara artic din codul penal care incrimineaza infractiunile mentionate.