Forum Discuţii juridice Proprietate industrială şi ... Diluarea marcilor notorii
Discuție deschisă în Proprietate industrială şi intelectuală. Adică mărci, invenţii, drept de autor şi altele

Diluarea marcilor notorii

Ce acte sau fapte determina diluarea marcilor notorii. Ce actiuni sau inactiuni favorizeaza diluarea marcilor.
Unele din cauze ar fi de ex:
-calitatea ce nu mai corespunde ca la debutul pe piata.
-servicii proaste calitativ: de la personal pana la distributie
-concurenta mai evoluata
-perimarea interesului cumparatorilor din cauza produselor desuete ce nu mai sunt in trend si nu mai corespund nevoilor
ContSters87904, utilizator