Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Vanzare auto PJ
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Vanzare auto PJ

Buna ziua! Am vandut o masina de pe firma cu factura scadenta la 30 zile. Am scos-o din financiar si noul proprietar a inregistrat-o la financiar, fara inmatriculare in circulatie. Daca s-au scurs cele 30 de zile si cumparatorul nu a achitat factura si vrea sa inapoieze masina pentru ca nu o poate plati O POT REINSCRIE IN FINANCIAR? Cum?
una din variante este un contract de vanzare cumparare, el va vinde, firma va cumpara, pt ca inainte sa o puteti reinscrie dvs in financiar, mai intai trebuie sa o scoata el.