Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... vanzare teren fara acordul unui mostenitor
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

vanzare teren fara acordul unui mostenitor

Buna seara ! Va rog sa ma ajutati intr-o problema . Soacra mea ,impreuna cu inca 3 surori si un nepot in urma decesului altei surori ,detin un teren ramas mostenire de la parintii decedati . Cele 4 surori in viata ,doresc sa vanda acest teren . Problema este ca nepotul lor nu doreste sa vorbeasca cu ele ,nici macar la telefon . Ce ar putea face ele in acest caz ? Cum pot proceda in acest caz ?
Buna seara,
1. Dezbatere succesiune pe cale judecatoreasca si dosarul se va judeca indiferent de dorintele nepotului.
2. Iesire din indiviziune tot in instanta, Dosarul se va judeca indiferent de dorintele nepotului.
Gabriel Klein Kiritescu, utilizator
Va multumesc frumos pentru raspuns . O zi frumoasa !