avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 416 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... GDPR
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

GDPR

Bună ziua,

Dacă am un site care prezintă doar știri și permite comentarii, fără a avea vreo corespondență cu persoanele care eventual comentează, trebuie să respect legislația GDPR, trebuie să scriu ceva despre politica de cookies sau despre Termeni și condiții?
Mulțumesc mult!
Cel mai recent răspuns: Talida Covaci , utilizator 20:11, 29 Mai 2018
1. Cei ce comenteaza au un cont in site, nu? ce date le cereti la crearea contului?
2. Cookies-urile trebuie sa fie conforme GDPR
Mulțumesc pentru răspuns. Comentatorii nu au un cont în site, trebuie doar să-și scrie adresa de e-mail.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Confidentialitatea - identitatea autorului unui comentariu pe net getaiuliana getaiuliana daca o persoana lasa un comentariu la o stire de pe un site al unei publicatii online declarandu-se anonim,poate cineva sa-i afle identitatea? Va itreb ... (vezi toată discuția)
Termeni legali necesari la implementarea unui website? ankiutel ankiutel Dezvolt un site web in Wordpress unde prezint serviciile mele de design web si design grafic pe care le pot presta, si am ajuns la partile mai putin cunoscute ... (vezi toată discuția)
Intrebare pfa: se poate sa ofer servicii creare web-site si vanzari ... creat1on88â creat1on88â Intrebare PFA: Se poate sa ofer servicii creare web-site si vanzari online in intermediul acestuia? Fara a face firme diferite zic. (vezi toată discuția)