Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... GDPR
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

GDPR

Bună ziua,

Dacă am un site care prezintă doar știri și permite comentarii, fără a avea vreo corespondență cu persoanele care eventual comentează, trebuie să respect legislația GDPR, trebuie să scriu ceva despre politica de cookies sau despre Termeni și condiții?
Mulțumesc mult!
1. Cei ce comenteaza au un cont in site, nu? ce date le cereti la crearea contului?
2. Cookies-urile trebuie sa fie conforme GDPR
Mulțumesc pentru răspuns. Comentatorii nu au un cont în site, trebuie doar să-și scrie adresa de e-mail.