Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Datorie mostenitori
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Datorie mostenitori

Buna ziua,

Tatal meu a decedat de curand si urmeaza sa facem succesiunea. Pe cardul sau de pensie exista o descoperire de cont la care banca adauga deja dobanda lunar. Va rog sa imi spuneti daca suma respectiva trebuie achitata de mostenitori. Daca da, trebuie achitata si dobanda aplicata la suma restanta dupa deces?
Da, trebuie sa achitati tot dacă tatal Dvs nu avea o asigurare de viata încheiata cand a facut descoperitul de card