avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 173 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Detasare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Detasare

Buna ziua,cum se poate face diferenta din punct de vedere legal intre indemnizatie specific detasarii si diurna reglementata de hg 518 in situatia in care pe ambele acte aditionale este trecut indemnizatie de detasare si intra in vigoare la aceeasi data 24.04.2017? In primul scrie durata detasarii ( 24.04.2017 - 24.04.2018 ) salariatul primeste un salar brut de 1450 si o indemnizatie de detasare de 35 euro x 2,5zi , pe perioada detasarii CM nu se suspenda . Prezentul act aditional modifica CM incepand cu data 24.04.2017. In al doilea scrie durata detasarii ( 24.04.2017 - 24.04.2018 ) , moneda in care vor fi platite drepturile salariale si modalitatile de plata - Salariatul v-a primi o remuneratie ( indemnizatie de detasare ) de cel putin 8.84 euro pe ora conform legea Milog BGBI.I.S 1348,pe perioada detasarii CM nu se suspenda . Prezentul act aditional modifica CM incepand cu data 24.04.2017. Ce drepturi banesti imi revin pe perioada de detasare?

Alte discuții în legătură

Detasare în germania, legea aplicabilă vasilegabriel vasilegabriel In momentul detasarii in germenia se poate aplica legea Milog(BGBI. I 2014 S. 1348) sau ramana legea detasarii din tara conform CM. ? (vezi toată discuția)
Codul munci diurna sandu1972 sandu1972 Buna seara sunt angajat cu contract de munca in romania si trimis in detasare in UE de catre firma .Intrebarea mea e, se pot face plati salariale din diurna pe ... (vezi toată discuția)
Model act aditional detasare - formular a1 olden olden BUNA, ma puteti ajuta la un act aditional detasare GERMANIA Am nevoie de un model de act aditional privind delegarea personalului in Germania. Eu am un ... (vezi toată discuția)