avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 685 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie


Bună ziua! Am depus dosarul de pensionare pe caz de invaliditate cod pensie n22 și am primit decizia din care reiese ca am pensie de 142 de lei,și vreau sa știu dacă doar atât voi primi sau va fi altă suma pe cuponul de pensie. Cauza invalidității art 68 Alin 1 lit C + art 73. Stagiul de cotizare necesar 17 ani. Stagiul total de cotizare realizat 10 ani, 11luni si 15 zile. nr total puncte realizate 3.91297punctajul mediu anual 0.12857 din care aferent indicelui de corectie 0,01677.valoarea punctului de pensie 1100 lei.
Procent majorare art.11 alin(3) din Legea nr. 80/1995 0%
Vreau sa stiu daca s-a calculat corect,sau trebuie sa fac contestație?!
Cel mai recent răspuns: Carp Mircea , utilizator 19:57, 6 Ianuarie 2019
Calculul in mod normal trebuie sa fie corect.
Veti primi indemnizatia minima pentru pensionari in suma de 640 lei.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

N22 Ștefania28 Ștefania28 Bună ziua! Am depus dosarul de pensionare pe caz de invaliditate cod pensie n22 și am primit decizia din care reiese ca am pensie de 145 de lei,și vreau sa ... (vezi toată discuția)
Decizie pensie cod n22 Marin69 Marin69 Bună ziua! Am depus dosarul de pensionare pe caz de invaliditate cod pensie n22 și am primit decizia din care reiese ca am pensie de 130 de lei,și vreau sa ... (vezi toată discuția)
Pensie de invaliditate. SorinBv SorinBv Bună ziua! Am depus dosarul de pensionare pe caz de invaliditate cod pensie n22 și am primit decizia din care reiese ca am pensie de 222 de lei,și vreau sa ... (vezi toată discuția)