Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie

Bună ziua! Am depus dosarul de pensionare pe caz de invaliditate cod pensie n22 și am primit decizia din care reiese ca am pensie de 142 de lei,și vreau sa știu dacă doar atât voi primi sau va fi altă suma pe cuponul de pensie. Cauza invalidității art 68 Alin 1 lit C + art 73. Stagiul de cotizare necesar 17 ani. Stagiul total de cotizare realizat 10 ani, 11luni si 15 zile. nr total puncte realizate 3.91297punctajul mediu anual 0.12857 din care aferent indicelui de corectie 0,01677.valoarea punctului de pensie 1100 lei.
Procent majorare art.11 alin(3) din Legea nr. 80/1995 0%
Vreau sa stiu daca s-a calculat corect,sau trebuie sa fac contestație?!
Calculul in mod normal trebuie sa fie corect.
Veti primi indemnizatia minima pentru pensionari in suma de 640 lei.