Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Doresc sa imi vand garsoniera, pierd indemnizatia de ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Doresc sa imi vand garsoniera, pierd indemnizatia de crestere a copilului, daca realizez acest venit?

Buna seara, in acest moment sunt in concediu de crestere copil. Beneficiez de indemnizatie, dar pe de alta parte detin un imobil, dobandit inainte de casatorie pe care doresc sa il vand. Deoarece legea spune, ca daca ai alte venituri in timpul acestei perioade, de concediu, exista riscul sa ramai fara indemnizatie, va rog sa imi spuneti, cum as putea vinde acest imobil, fara ca acest venit sa imi afecteze indemnizatia? Multumesc!
Referitor la realizarea unor astfel de venituri in CCC, intrebati mai bine la ANPIS - Agenţia Naţională pentru Plăţi şi Inspecţie Socială
[ link extern ] /
Va multumesc!