Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Program vizitare minor
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Program vizitare minor

Buna seara ! Doresc sa plec in concediu cu copilul la mare si am realizat ca in week endul in care com fi la mare , tatal are program de vizita . Mentionez ca tatal nu respecta programul de vizita in sensul ca nu vine decat foarte rar ... si daca vine, vine doar pus pe harta sau cand stie ca suntem plecati doar ca sa ne strice planurile. Este o stare conflictuala continua intre noi ...adica nu pot sa ajung cu el la nici un fel de intelegere . Cum sa procedez in cazul in care tatal cere copilul tocmai cand suntem la mare ? Minorul are 6 ani.
Parerea mea este ca trebuia sa tineti seama de asta inainte de a contracta concediul, nu puteti modifica datele?
Daca nu se poate, atunci notificati-l si propuneti-i o varianta de compensare a celor 2 zile.