avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 511 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Radiere sanctiune c.i.m suspendat crestere copil
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Radiere sanctiune c.i.m suspendat crestere copil

Buna ziua,

Daca o salariata este in crestere copil (c.i.m suspendat), iar pe perioada suspendarii trebuie sa se constate radierea unei sanctiuni disciplinare, facem decizie de radiere sau asteptam revenirea salariatei la lucru?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 11:42, 4 Iunie 2018
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Se poate emite decizia de radiere a sanctiunii disciplinare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Reevenire concediu crestere copil Anamaria_Iasi Anamaria_Iasi Buna ziua. As avea si eu nevoie de un sfat. Maine se implinesc cei doi ani in care o angajata a stat in concediu crestere copil, dar pana in acest moment ea nu ... (vezi toată discuția)
Intoarcerea din cic/ demisie florentina1212 florentina1212 Buna ziua. In cateva zile copilul meu face 2 ani deci se termina perioada de CIC. Mi-am gasit un alt job deci nu mai ma intorc la cei la care am lucrat ... (vezi toată discuția)
Încetare cauză suspendare după concediu pentru creștere copil până la 2 ani Cosmi7 Cosmi7 Bună seara, În urma suspendării unui contract de muncă pentru creștere copil până la 2 ani și faptului că salariata nu a mai revenit pentru ... (vezi toată discuția)