Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Radiere sanctiune c.i.m suspendat crestere copil
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Radiere sanctiune c.i.m suspendat crestere copil

Buna ziua,

Daca o salariata este in crestere copil (c.i.m suspendat), iar pe perioada suspendarii trebuie sa se constate radierea unei sanctiuni disciplinare, facem decizie de radiere sau asteptam revenirea salariatei la lucru?
Se poate emite decizia de radiere a sanctiunii disciplinare.