Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Răspuns adresă transmisă prin e-mail?
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Răspuns adresă transmisă prin e-mail?

Bună ziua,

Întâmpin dificultăți în obținerea unui răspuns la o cerere pe care am transmis-o unei instituții publice prin e-mail, mai exact instituția respectivă spune că nu acceptă adrese prin e-mail și, drept urmare, nici nu va răspunde la ele.
Întrebarea este: există o reglementare care i-ar putea obliga să o facă?
Menționez că eu sunt din Mehedinți, iar cererea a fost adresată unei instituții din Constanța.

Mulțumesc anticipat.
Trimiteți fax sau prin posta.
În caz contrar ar trebui să va judecati cu instituția.
Sunt conștient și de aceste modalități de transmitere, dar cu ce diferă ele de transmiterea prin poșta electronică? Toate diferă de înaintarea personală a cererii, dar altfel sunt asemănătoare. Cu atât mai mult cât cererea mea transmisă prin e-mail a fost scanată, semnată și atașată.
Eu sunt de acord cu dvs.

Sa nu fie însă necesară semnătura în original si nu scanată.
Care este obiectul cererii, ce anume solicitați ?