Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Ucidere din culpa
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Ucidere din culpa

Buna ziua , acum ceva timp am avut un accident auto soldat cu o victima decedata si alta ranita.
Urmeaza sa fiu judecat pentru urmatoarele :
-Ucidere din culpa art. 192 (2) NCP
-Conducerea unui vehicul sub influenţa alcoolului sau a altor substanţe art.336 NCP (1)
-vatamare corporala din culpa art. 196 (1) NCP [5-6 zile de spitalizare]

Intrebarea mea este : Cam la ce ar trebui sa ma astept ? Fapta este recunoscuta , nu am antecedente penale (sunt la prima infractiune ) , nu am parasit locul accidentului , am sunat la 112 , am incercat sa ajut victimele , am cooperat cu organele legii. In prezent sunt in arest la domiciliu de 6 luni jumatate.
Va multumesc !
~ Conținut șters la cerere ~