avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 725 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Refuz acces plan urbanism si autorizatie construire
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Refuz acces plan urbanism si autorizatie construire

Buna ziua. Am solicitat primariei din orasul in care locuiesc, copii dupa planul de urbanism si autorizatia de construire, pentru o cladire cu mai multe etaje, ce urmeaza a se construi in vecinatatea mea, intrucat nu cred ca respecta regimul de inaltime, si nici nu au fost consultati toti locatarii din vecinatate.
Primaria imi raspunde ca nu imi poate pune la dispozitie copii ale acelor documente, intreucat contin date personale.
Au dreptate? Eu consider ca nu, pentru ca pot sterge/masca toate datele personale din documente.

Multumesc.
Cel mai recent răspuns: adriandimitriu , utilizator 17:17, 9 Iunie 2018
PUZ-ul este public, nu contine date personale.
PUZ-ul este altceva decat cartificatul de urbanism.
ati facut vorbire de plan:
"Am solicitat primariei din orasul in care locuiesc, copii dupa planul de urbanism si autorizatia de construire"

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Autorizatie constructie ioneliya38 ioneliya38 buna ziua,daca detin 2000 mp teren extravilan agricol,pot obtine autorizatie de constructie?multumesc (vezi toată discuția)
Planul de urbanism b.stefan78 b.stefan78 Vreau sa achizitionez un teren,banii o sa vina de la banca( credit bancar),banca printre alte documente imi solicita si plan de urbanism.Acum am citit pe net ... (vezi toată discuția)
Construire fara elaborare puz elenamusat1974 elenamusat1974 Buna ziua, Recent am achizitionat un teren intravilan - arabil, in oras, care nu are inca PUZ. Conform PUG aprobat destinatia terenului este M1a - subzona ... (vezi toată discuția)