Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Refuz acces plan urbanism si autorizatie construire
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Refuz acces plan urbanism si autorizatie construire

Buna ziua. Am solicitat primariei din orasul in care locuiesc, copii dupa planul de urbanism si autorizatia de construire, pentru o cladire cu mai multe etaje, ce urmeaza a se construi in vecinatatea mea, intrucat nu cred ca respecta regimul de inaltime, si nici nu au fost consultati toti locatarii din vecinatate.
Primaria imi raspunde ca nu imi poate pune la dispozitie copii ale acelor documente, intreucat contin date personale.
Au dreptate? Eu consider ca nu, pentru ca pot sterge/masca toate datele personale din documente.

Multumesc.
PUZ-ul este public, nu contine date personale.
PUZ-ul este altceva decat cartificatul de urbanism.
ati facut vorbire de plan:
"Am solicitat primariei din orasul in care locuiesc, copii dupa planul de urbanism si autorizatia de construire"