avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 810 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Deductibilitate cass si cas in 2018
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Deductibilitate cass si cas in 2018

Buna ziua ! Va rog frumos daca se poate sa-mi spuneti , pentru un pfa ,cheltuielile obligatorii cu CASS si CAS sunt deductibile in 2018?
Ultima modificare: Duminică, 10 Iunie 2018
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Andreiulian , utilizator 22:56, 12 Iunie 2018
Doar CAS mai este deductibil

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cas si cass sunt cheltuieli deductibile la pfa? monica195 monica195 Buna ziua puteti sa-mi spuneti la un PFA CAS si CASS sunt cheltuieli deductibile, se scad din profit ca,cheltuieli ? (vezi toată discuția)
Cheltuieli deductibile pfa modimpex modimpex bună ziua! vă rog să-mi spuneți dacă contribuțiile sociale și impozitul pe salar achitate pentru salariații unui pfa sunt cheltuieli deductibile? de ... (vezi toată discuția)
Cas si cass sunt cheltuieli deductibile la pfa in 2017 si 2018? Carmen Ioanas Carmen Ioanas CAS si CASS sunt considerate cheltuieli deductibile din venitul la PFA in 2017 si 2018 ? Specific ca nu sunt angajata la PFA _ul meu. Multumesc (vezi toată discuția)