Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... CAS si CASS sunt cheltuieli deductibile la PFA in 2017 ...
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

CAS si CASS sunt cheltuieli deductibile la PFA in 2017 si 2018?

CAS si CASS sunt considerate cheltuieli deductibile din venitul la PFA in 2017 si 2018 ? Specific ca nu sunt angajata la PFA _ul meu.
Multumesc
george-neagu, moderator
Stiu ca pentru 2018 , CAS si CASS sunt sume fixe : 475 respectiv 190 si sunt deductibile .
In 2018 aceste cheltuieli nu sunt deductibile.