avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 271 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Actiuni firma
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Actiuni firma

Am niste actiuni pe numele mamei la o firma. Cum aflu ce valoare au?multumesc anticipat
Cel mai recent răspuns: Madalin196 , utilizator 17:19, 11 Iunie 2018
Dacă e listata la bursa urmăriți prețurile. Dacă nu, întrebați la firma dacă mai exista.
Dacă e listata la bursa urmăriți prețurile. Dacă nu, întrebați la firma dacă mai exista.
Actiunile exista..am primit prin posta de la ei daca vreau sa le vand sa contactez avocatul lor dar de 2 luni ei tot nu dau nici un raspuns..

Petre Enache a scris:

Dacă e listata la bursa urmăriți prețurile. Dacă nu, întrebați la firma dacă mai exista.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum se vinde o actiune de la o societate pe actiuni? glo glo O mama are o actiune la o soc comerciala pe actiuni. Vrea sa o vanda fiicei. unde trebuie sa mearga sau cum se procedeaza? se poate prin inscris sub ... (vezi toată discuția)
Dividente si actiuni vaspa vaspa Detin un Certificat de actionar de la marea privatizare. Cum as putea afla daca sunt de luat dividente pe actiunile respective, cu precizarea ca pana acum nu ... (vezi toată discuția)
Certificat de actionar comcereal timisora - titular decedat domni56 domni56 Buna ziua, Am descoperit acasa 4 certificate de actionar din anul 1996. Trei titulari (membrii ai familiei mele) au decedat. Trei certificate (ale ... (vezi toată discuția)