Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... VALABILITATE LEGE
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

VALABILITATE LEGE

Buna ziua,
Mai este valabila Legea nr. 677/2001 pentru protecția persoanelor cu privire la prelucrarea datelor cu caracter personal și libera circulație a acestor date.?
Da, actul normativ este în vigoare.
Bun...atunci imi explica si mie cineva urmatorul text de pe acest site avocatnet.ro ?
Citez:
,,Practic, intrarea în vigoare a GDPR coincide cu abrogarea implicită a Legii nr. 677/2001 pentru protecția persoanelor cu privire la prelucrarea datelor cu caracter personal și libera circulație a acestor date."

Eu inteleg ca legea 677/2001 nu mai este in vigoare..Deci mai este sau nu?

Multumesc
Legea 677/2001 nu a fost abrogata.

[ link extern ]
asta am citit pe acest site de aceea nu mai inteleg nimic. De ce se spune ca a fost abrogata daca nu e...
Este responsablitatea celui care a postat ..... nu intotdeauna vom regasi informatii corecte postate in Forum.