avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 595 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... VALABILITATE LEGE
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

VALABILITATE LEGE

Buna ziua,
Mai este valabila Legea nr. 677/2001 pentru protecția persoanelor cu privire la prelucrarea datelor cu caracter personal și libera circulație a acestor date.?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 19:14, 12 Iunie 2018
Da, actul normativ este în vigoare.
Bun...atunci imi explica si mie cineva urmatorul text de pe acest site avocatnet.ro ?
Citez:
,,Practic, intrarea în vigoare a GDPR coincide cu abrogarea implicită a Legii nr. 677/2001 pentru protecția persoanelor cu privire la prelucrarea datelor cu caracter personal și libera circulație a acestor date."

Eu inteleg ca legea 677/2001 nu mai este in vigoare..Deci mai este sau nu?

Multumesc
Legea 677/2001 nu a fost abrogata.

[ link extern ]
asta am citit pe acest site de aceea nu mai inteleg nimic. De ce se spune ca a fost abrogata daca nu e...
Este responsablitatea celui care a postat ..... nu intotdeauna vom regasi informatii corecte postate in Forum.

Alte discuții în legătură

Vreau sa stiu daca trimiterea de e-mail pentru a da like la pagina ... Geo Mihai Geo Mihai Vreau sa stiu daca trimiterea de e-mail pentru a da like la pagina profesionala de facebook intra la comunicare comerciala sau nu? 1)Comunicare comerciala - ... (vezi toată discuția)
Asociatia este obligata sa fie inscrisa ca operator pentru prelucrarea datelor personale? gabbibg gabbibg O nelamurire. Avand in vedere ca in formularul de adeziune asociatie de parinti, sunt inscrise date cu caracter personal, asociatia este obligata sa fie ... (vezi toată discuția)
Înregistrare operator de date cu caracter personal elena claudia ianasi elena claudia ianasi Bună ziua, Lucrez la o firmă care are ca obiect de activitate comerţ cu ridicata de componente şi echipamente electronice şi de telecomunicaţii. Aş ... (vezi toată discuția)