avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 578 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Autorizatie de constructie
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Autorizatie de constructie

Buna ziua!

Nu stiu cum trebuie procedat pentru construirea a doua obiective, in sensul obtinerii autorizatiei de constructie:
1) Sopron - practic 4 stalpi de metal, cu acoperis din tabla si pereti din tabla pe 2 parti;
2) Uscator pentru cherestea - 3 camere cu structura din profil de aluminiu cu panouri tip sandwich;

Pentru sopron inclin sa cred ca am nevoie de autorizatie de constructie, dar la uscatoare, ele fiind in fond echipamente tehnologice, nu stiu cum este corect de procedat.

Multumesc anticipat celor care pot raspunde!
Cel mai recent răspuns: iMarian3 , utilizator 22:23, 28 Ianuarie 2024
~ Conținut șters la cerere ~
cred ca aici [ link extern ]
Ultima modificare: Duminică, 28 Ianuarie 2024
iMarian3, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Este obligatorie intocmirea unui proiect sau obtinerea unei autorizatii de constructie? dan_mihutiu dan_mihutiu Vreau sa construiesc in curtea casei mele (deci pe un teren proprietate personala)un sopron dintr-un schelet metalic din teava cu acoperis din ... (vezi toată discuția)
Probleme cu montarea gardului vladdumitru vladdumitru Buna ziua, Am terminat constructia unei case , toate bune si frumoase pana cand am inceput amenajarea curtii si mai exact montarea gradului (din panouri ... (vezi toată discuția)
Legat de noile rglementari in constructii osipov43 osipov43 Locuesc untr-un sat, avem casa, avem cadastru, am dori sa facem un sopru pentru lemne si langa el un acoperemant pentru masina doar cu 3 pereti pentru a o ... (vezi toată discuția)