Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cum putem sa evacuam persoane care stau ilegal pe ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cum putem sa evacuam persoane care stau ilegal pe proprietate ?

Pe un bloc de 3 etaje construit legal ,intabulat,locuit,2 indivizi dinafara blocului prin smecherie au construit inca un etaj,fara autorizatie de constructie Cele 9 apt ce alcatuiesc etaju le au vandut imediat la negru,sau gasit cumparatori care sa dea banii fara a primii acte in,schimb Atat bransamentele cat si furnizarea utilitatilor sunt ilegale-penale Locuiesc de ani de,zile pe proprietatea noastra,nu platesc impozite la stat,noua ca proprietari nu ne plateste nici macar 1 leu chirie,politia se fofileaza cand ii chemi sa i legitimeze,,le ia apararea sa i lasam sa stea saracii ca or bagat bani Noi stam ca fraierii si nu stim ce sa mai facem sa i dam,afara Nu n i. se tespecta proprietatea de autoritatile statului,,Ne am interesat si nu i nevoie de proces ca sa i evacuam,pt.ca nu avem pe cine da in judecata,Constructia nu exista in acte sa zici ca faci adresa undeva ,astia ce locuiesc in aceste apt.au buletine facute cu adrese in alte orase,nu ai unde sa i citezi pt.un proces pt.ca nu se legitimeaza la tine ca persoana fizica Is permit sa faca acest lucru pt.ca eu cred ca daca politia-jandarmeria ar vrea sa i zboare legal de pe propr.noastra ar face o usor Ce i de facut ?
Dv ca si locatari nu puteti sa evacuati persoanele care locuiesc fara forme legale
Puteti sa sesizati oficial inspectoratul de stat in constructii,directia corp control din primarie ,serviciul urbanism din primarie despre extinderea la imobil fara forme legale executata
Primaria stie de ani de zile,au zis,ca ce depinde de ei ii ca nu o intabuleaza,nu le face buletin de cluj,dar a trecut 3 ani si nici amenzi nu le mai poate da Politia de cartier stie demult dar is dresati ca sa protejeze situatia Legea ii prost facuta cu termen de prescriere,nu se respecta proprietatea omului,primarie,politie.tribunal,se eschiveaza sa ia masuri,ori o lungesc,ori zic ca nu le permite legea Oricum mutumesc pt.colaborare

ynocentta a scris:

Dv ca si locatari nu puteti sa evacuati persoanele care locuiesc fara forme legale
Puteti sa sesizati oficial inspectoratul de stat in constructii,directia corp control din primarie ,serviciul urbanism din primarie despre extinderea la imobil fara forme legale executata