avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 216 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Impozitarea venitului din detinerea de unitati de ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Impozitarea venitului din detinerea de unitati de fond, vandute in 2017

1. daca se impoziteaza venitul obtinut din cresterea unitatii de fond pe perioada detinerii si se declara de catre detinator?
2. daca da , in e declaratie si cu ce procent se impoziteaza (5%, 10%, 16%?)
3. unde se depune declaratia?
4. In ce IBAN se vireaza banii?
Ultima modificare: Miercuri, 27 Iunie 2018
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 11:24, 27 Iunie 2018
Veti merge la finante cu o copie dupa hartia primita la vanzare si ei va vor ajuta sa completati declaratia unica pentru 2017 pana pe 15 iulie 2018, veti primi la toamna decizie de impunere acasa si plata impozitului de 16% o veti face la ghiseu la trezorerie sau in contul ce va fi indicat pe decizie si la termenul trecut acolo.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dec 212 decizie de impunere Caddy23 Caddy23 Buna ziua, Am depus dec 212, pentru venituri realizate in anul 2017,dar nu am primit decizia de impunere. Cum sa procedez mai departe ? (vezi toată discuția)
Impozite venituri intreprindere individuala 2017 yourexpertcont yourexpertcont Ce impozite va achita o Intreprindere individuala ( in sistem real ) pentru veniturile obtinute in 2017 ? (vezi toată discuția)
Impozit pe venit 2018 marivan marivan In martie 2018 am încasat contravaloarea pt vânzarea unor acțiuni. In 21.07. 2018, am completat pe site-ul ANAF formularul declarației unice la capitolul ... (vezi toată discuția)