Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Corectare decizie detasare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Corectare decizie detasare

Buna ziua, cum pot corecta o decizie de detasare in care s a gresit dta de sfarsit detasare, iar persoana care a intocmit acea decizie nu mai lucreaza la unitate? Daca puteti va rog sa ma ajutati cu un model. Multumesc
BOSKY, utilizator
Prin emiterea unei decizii rectificative.

DECIZIE RECTIFICATIVĂ
a Deciziei nr. ......

Având în vedere ......................................... şi faptul că, în urma verificării Decziiei nr. ............................... s-a strecurat o eroare materială, în sensul că data de sfarsit a detasarii dlui ................ de la societatea .......................................... la societatea ......................................................
în scopul îndreptării erorii materiale, se dispune:

Art. I – Art. .... din Decizia nr. ................................ se rectifică și va avea următorul cuprins:
........................................