Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Înscrierea la facultate
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Înscrierea la facultate

Buna ziua.Pentru înscriere la facultate se cer copii dupa diverse acte în forma legalizată sau certificată conform cu originalul. Ce inseamna asta? Se certifică de către secretariatul facultății ?Adică să înteleg că nu e obligatorie legalizarea? Multumesc.
In functie de procedura facultatii, la dosar se pot pune acte certificate de autenticitate/ legalizate la notar sau secretara care verifica dosarul poate sa scrie pe copia actului, in urma compararii cu originalul - conform cu originalul, sa semneze si sa puna data.
Mai sigur este sa aveti copii legalizate de notar.