Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Infiintarea unei firme avand ca activitate , balciuri ...
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Infiintarea unei firme avand ca activitate , balciuri si parcuri de distractie, cod CAEN 9321

Buna ziua.
As avea avea nevoie de un mic ajutor.
Am cumparat un utilaj pentru balciuri si dorim sa ne deschidem firma ,
Ma intereseaza pasii pe care trebuie sa-i facem pentru a putea funcționa, actele necesare , totodata sa putem avea si doi angajati .
Multumesc.
Documentele necesare pentru înregistrarea în registrul comerţului, înregistrarea fiscală şi autorizarea funcţionării societăţii în nume colectiv, in comandită simplă şi cu răspundere limitată
[ link extern ]

Desfășurarea activităților prevăzute de codurile CAEN: 5610 – Restaurante; 5630 – Baruri; 9321 – Bâlciuri și parcuri de distracție; 9329 – Alte activității recreative și distractive n.c.a., necesită obținerea autorizației de funcționare din din partea primăriei în a cărei raza de
competență se află amplasată unitatea comercială.