Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Asigurare casa
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Asigurare casa

La ce companie sa fac asigurarea locuintei
Puteți afla unde vă puteți face polița obligatorie PAD la următorul link [ link extern ]
iar pentru polița facultativă vă recomand să contactați un broker de asigurări.
Succes!
Depinde de cati bani sunteti dispusa sa platiti. Asigurarea obligatorie este standard, 20 Euro/an si sunt doar cateva societati asiguratoare care au drept de emitere polite. Asigurarea facultativa
este disponibila la mai multe societati de asigurare, cu preturi diferite, de la cele mai ieftine, dar mai putin sigure, solvabile respectivele societati (gen Euroins, City Insurance ) , pana la cela mai scumpe, dar ceva mai sigure (Allianz Tiriac, Groupama etc.). Contactati un broker si luati decizia in functie de sfaturile acestuia si disponibilitatea dv.financiara. Asigurarea facultativa se incheie suplimentar, peste cea obligatorie. Deci nu o include pe aceasta.