Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Ref ocupare post
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Ref ocupare post

Buna ziua! Dacă intr-o instituție publica s-a scos un post la concurs și este un singur candidat, acest candidat trebuie sa mai susțină un examen dacă a lucrat tot la o instituție de stat pe un post similar? Va mulțumesc!
Da, trebuie sa sustina examenul chiar daca este singurul candidat pentru postul scos la concurs.