avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 798 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Ref ocupare post
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Ref ocupare post

Buna ziua! Dacă intr-o instituție publica s-a scos un post la concurs și este un singur candidat, acest candidat trebuie sa mai susțină un examen dacă a lucrat tot la o instituție de stat pe un post similar? Va mulțumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 15:53, 6 Iulie 2018
Da, trebuie sa sustina examenul chiar daca este singurul candidat pentru postul scos la concurs.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Modificare cim din perioada nedeterminata in perioada determinata Bella0590 Bella0590 Am susținut examen pentru un post vacant pe perioada determinata, intr-o instituție publica, l-am promovat, dar astăzi m-am trezit in fata cu un contract pe ... (vezi toată discuția)
Bună ziua! intr-o instituție publica se susține un examen ... jacquelline jacquelline Bună ziua! Intr-o instituție publica se susține un examen de promovare pentru ocuparea unui post vacant de conducere. La concurs participa 2 candidați. ... (vezi toată discuția)
Concurs ocupare post vacant dumi32 dumi32 Daca la concurs se prezinta doar un singur candidat este nevoie si de sustinerea interviului sau numai de proba scrisa ? Multumesc. (vezi toată discuția)