avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 437 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Munca neremunerata in folosul comunitatii
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Munca neremunerata in folosul comunitatii

Buna ziua! Conform art 52 din Legea 253/2013, doua ore de activitate prestata efectiv echivalează cu o zi de munca. Imi puteti spune, va rog, daca se pot presta efectiv mai mult de 2 ore pe zi de munca neremunerata in folosul comunitatii? Va multumesc!

Alte discuții în legătură

Munca neremunerata in folosul comunitatii flori_56 flori_56 Poate sa-mi explicecineva cate ore pot presta intr-o zi(munca in folosul comunitatii), avand in vedere ca sunt si angajat si lucrez in ture? Va m ultumesc! (vezi toată discuția)
Condamnare cu suspendare vasiledela4 vasiledela4 in cazul in care primesc o condamnare cu suspendare cum trebuie sa procedez care sint pasi de urmat daca primesc si munca in folosul comunitatii trebuie sa ... (vezi toată discuția)
Munca in folosul comunitatii MiculMic12 MiculMic12 Am primit o instiintare de la procuror ca sunt obligat la 30 de zile de munca neremunerata in folosul comunitatii. Intrebarea mea este, cate ore inseamna o zi ... (vezi toată discuția)