Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Certificat fiscal cu datorii si TVA de recuperat
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Certificat fiscal cu datorii si TVA de recuperat

Am primit la documentatia de calificare un certificat de atestare fiscala din care rezulta ca firma are datorii ,dar are si de recuparat TVA ,in suma ceva mai mare decat sunt datoriile.In situatia in care nu exista garantia ca aceasta suma va fi returnata ,se poate respige oferta ca fiind inacceptabila? Prin fisa de date am solicitat ca certificatul de atestare fiscala sa fie fara datorii,conditie care a fost indeplinita de ceilalti ofertanti si eu consider ca ar fi un tratament inegal daca am accepta acest certificat cu datorii.
Solicitati rambursarea soldului de suma negativa si vi se vor compensa datoriile daca totul este ok.