Forum Discuţii juridice Executare silită poprire salariu
Discuție deschisă în Executare silită

poprire salariu

buna ziua,in urma cu 4 zile la locul de munca a venit o poprire pe salariu,tin sa mentionez ca niciodata nu mi a venit o instintare de la vreo firma de recuperare(Ultimo portofolio) care reprezinta Provident.Creditul a fost facut in 2013.Am platit o parte din el dar dansii au marit rata de la luna la luna si nu am mai putut plati.Poprirea este de 441 ron in conditiile in care salariu este 1470 net,eu sunt mama singura cu copil in ingrijire.Invatati-ma ce sa fac ptr a miscora aceasta rata.Cum poti sa dai pe cineva in judecata fara sa trimiti o citatie?
M0dalitatea prin care ati putea micsora cuantumul popririi, este de a lua legatura cu creditorul si de a semna cu acesta o conventie de esalonare a datoriei, conventie in care sa fie specificat un cuantum de asa maniera incat Dvs sa-l puteti achita.
multumesc!