Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita

Buna ziua, va rog frumos daca puteti sa ma ajutati cu un raspuns.

Ora estimata: 12:00
Complet: C3-5 Camera Consiliu-NCPC
Tip solutie: Admite cererea
Solutia pe scurt: Admite cererea. Încuviinţează executarea silită în baza titlul executoriu reprezentat de Contractul de credit nr. 35547NP/24.07.2017, la care se adaugă şi cheltuieli de executare. Autorizează creditorul să treacă la executarea silită a obligaţiei cuprinsă în titlul executoriu. Fără cale de atac. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 11.07.2018.
Document: Încheiere finală camera consiliu 11.07.2018

Întrebarea este in cat timp se va face poprirea, eu maine pe 13 iau salariu, se poate sa mai dureze pana la poprire sau am deja contul poprit. Va multumesc mult !!
Un raspuns daca se poate va rog frumos!!
Mai dureaza, trebuie sa primeasca executorul hotararea redactata.
Va multumesc mult!! si o ultima intrebare daca doriti, aceasta executare este de la un credit ifn. Eu am luat de la acel IFN 3 împrumuturi, in diferite luni si mi s-au facut 3 dosare desi împrumutul e de la acelasi IFN, nu am putut sa fac refinantare si dn motivul acesta. e posibil asa ceva? risca sa mi se puna poprire pe jumatate din salariu sau 33% ? Va multumesc frumos si o zi buna!
Mihai3334, utilizator
pe 50 % din salariu se va infiinta poprirea. Atentie la bunurile mobile pe care le aveti.