Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Diploma de licenta falsa?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Diploma de licenta falsa?

Buna ziua tuturor...Ma confrunt cu o problema...O societate are ca angajat un jurist care, la angajare a preyentat doar adeverinta eliberata de facultate nu si diploma. La presiunea angajatorului, juristul a prezentat, intr-un final, o copie dupa diploma de licenta. Diploma respectiva atesta absolvirea examenelor de licenta in cadrul Facultatii de drept, Universitatea Bucuresti, in sesiunea ianuarie 1999. Probleme:1. Pe versoul diplomei apare ca materie de examen Teoria Generala a Dreptului. S-a sustinut asa ceva in sesiunea ianuarie 1999? Deoarece in sesiunea iunie nu s-a sustinut. 2. Diploma are pe antet mentiunea "Ministerul Educatiei Nationale". Dar stampilele aplicate poarta mentiunea "Ministerul Invatamantului". Pentru cine isi mai aminteste, s-a renuntat la titulatura de Ministerul Invatamantului in anul 1997, dupa ce ministru a devenit ANdrei Marga. Atunci ministerul a devenit al "Educatiei Nationale". Sa nu isi fi schimbat Universitatea Bucuresti stampilele, nici dupa doi ani? Ma intereseaza parerea voastra sau, daca se poate, opinia pertinenta, comparativa, a unui detinator de diploma de la Unibuc, Facultatea de drept, eliberata in anul 1999.
~ Conținut șters la cerere ~