avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 528 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... AJUTOR SOMAJ
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

AJUTOR SOMAJ

BUNA ZIUA VREU SA STIU DACA DUPA 36 ani vchime de lucru cu contract individual de lucru si in ultimii 5 ani cu contract de munca partiala cu 2 ore pe zi la aceasi unitate beneficiez de indemnizatia de somaj .
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 19:01, 18 Iulie 2018
Nu beneficiati in aceste conditii, intrucat nu indepliniti conditia stagiului minim de cotizare pentru somaj.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Somaj se poate? natalias_111 natalias_111 Daca din luna decembrie 2008 pana in prezent sunt angajata cu CM part-time 2h/zi si inceteaza raportul de munca, am dreptul la indemnizatia de somaj? Va ... (vezi toată discuția)
Somaj enicavaly enicavaly Doresc sa stiu daca beneficiez de somaj la un contract de 4 ore actualmente .In ultimii 2 ani am vechime intrerupta de 10 luni la 4 ore,2 luni pauza, 12 luni ... (vezi toată discuția)
Ajutor somaj rolex rolex Am fost incadrat cu contract individual de munca pe perioada determinata de 3 ani cu timp partial de munca de 2 ore pe zi. Acum contractul a incetat de drept. ... (vezi toată discuția)