Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... AJUTOR SOMAJ
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

AJUTOR SOMAJ

BUNA ZIUA VREU SA STIU DACA DUPA 36 ani vchime de lucru cu contract individual de lucru si in ultimii 5 ani cu contract de munca partiala cu 2 ore pe zi la aceasi unitate beneficiez de indemnizatia de somaj .
Nu beneficiati in aceste conditii, intrucat nu indepliniti conditia stagiului minim de cotizare pentru somaj.