Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Curiozitate drept penal
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Curiozitate drept penal

Buna ziua. Fictiv vorbind, daca o persoana vede pe cineva care savarseste infractiunea de omor si sesizeaza organele de politie ajungandu-se in instanta dar nu exista alte probe inafara de martorul care a sesizat politia, ce se va intampla cu infractorul ?
Fictiv vorbind, daca nu exista probe, nu se ajunge in instanta (si infractorul nu-i infractor).