avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 702 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Curiozitate drept penal
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Curiozitate drept penal

Buna ziua. Fictiv vorbind, daca o persoana vede pe cineva care savarseste infractiunea de omor si sesizeaza organele de politie ajungandu-se in instanta dar nu exista alte probe inafara de martorul care a sesizat politia, ce se va intampla cu infractorul ?
Cel mai recent răspuns: trandafir2 , moderator 18:37, 22 Iulie 2018
Fictiv vorbind, daca nu exista probe, nu se ajunge in instanta (si infractorul nu-i infractor).

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Tentativa de omor suteanu maria suteanu maria buna ziua!sotul meu este cercetat pentru tentativa de omor,ce i se poate intampla?a venit intr-o seara acasa cu un baiat ,s-au luat la bataie,baiatul a ajuns ... (vezi toată discuția)
Sesizare din oficiu parchet sau politie alla1975 alla1975 Intrebarea este: care este modalitatea prin care procurorul se sesizează din oficiu in urma unei agresiuni si ce se intampla dupa aceea? Situatia sta in ... (vezi toată discuția)
Amenintarea cu moartea sau tentativa la omor calificat alexadr alexadr Buna seara/ziua! Am 18 ani si in urma cu 2 saptamani am depus o plangere la sectia de politie pentru amenintare cu moartea. Bunicul meu a incercat sa ma ... (vezi toată discuția)