Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Casatorie cetatean turc, acordare permis de sedere ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Casatorie cetatean turc, acordare permis de sedere temporara

Buna seara. Eu si prietenul meu de cetatenie turca intentionam sa ne casatorim la finalul acestui an. Am dori sa facem nunta in Romania iar mai apoi sa ne mutam domiciuliul in Brasov. Va rog frumos sa ma ajutati cu niste informatii despre acordarea de viza delung durata iar mai apoi de permisul de sedere permanenta. Mentionez ca prietenul meu a mai fost la mine in Romania cu viza acordata si fara alte probleme intampinate.

Va multumesc.
Dupa ce va căsătoriți el se întoarce in Turcia si solicita viza pentru reîntregirea familiei.. Puteți apela la un avocat sa va fie mai simplu