Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general facturare electronica
Discuție deschisă în Contabilitate în general

facturare electronica

exista norme metodologice de aplicare a legii 260/2007, privind facturarea electronica?

sunt in vigoare in acest moment, 05.11.2009? facturile electronice mai sunt valabile si fara stampila si semnatura electronica?
Privind facturarea electronica, OUG 109 / 2009 prevede :
" Art. II. - Legea nr. 260/2007 privind înregistrarea operaţiunilor comerciale prin mijloace electronice, publicată în Monitorul Oficial al României, Partea I, nr. 506 din 27 iulie 2007, se abrogă "
Asa ca vom astepta continuarea, a fost o decizie in 2008 ca norma metodologica dar acum prin acest text al OUG este si ea abrogata .