Forum Discuţii juridice Executare silită Recuperare taxa de timbru judiciar
Discuție deschisă în Executare silită

Recuperare taxa de timbru judiciar

Bună ziua,
Mi s-a admis o contestație la executare silita, decizia fiind definitiva. În decizie se menționează ca taxa de timbru urmeaza a fi recuperata cf art 45 lit f OUG 80/2013. Va rog să-mi spuneți dacă pe lângă, decizia definitiva legalizata și copia după taxa de timbru mai trebuie sa prezint ceva la organul fiscal de care aparțin, pentru ca am fost sa depun actele menționate mai sus și mi-au spus ca ar trebui sa ma duc la instanta să-mi mai elibereze o hârtie în care sa precizeze ca taxa de timbru a fost neutilizat.

Multumesc anticipat.
Buna ziua!
Se depune o cerere la instanta pentru restituirea taxei de timbru.

[ link extern ] /