Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Construcție casa în regim propriu
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Construcție casa în regim propriu

Bună ziua!
Vreau sa.mi construiesc o casa fără etaj, ajutat de un unchi și de familie.
E adevărat ca nu se mai poate?
Mulțumesc!
Buna ziua. Nu stiu daca trebuie incheiat un cintract de munca si intre rude... dar nu veti putea construi fara autorizatie de constructie si un diriginte de santier care sa urmareasca executia... Cel putin eu asa am inteles... Intrebati la ANAF sau ITM daca exista contracte de munca intre membrii familiei pentru a putea desfasura o activitate pentru unul dintre ei, eu unul n-am auzit de asa ceva...
Se pot incheia c.i.m. si intre rude, legislatia muncii nu interzice asa ceva.

Vedeti aceste discutii
www.avocatnet.ro/content/for...

Nicio casa nu mai poate fi construita fara angajarea unui diriginte de santier .
www.avocatnet.ro/content/art...