Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... SPOR SAU NU
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

SPOR SAU NU

POTRIVIT ACESTUI ARTICOL DIN oug 6/2007 SE ACORDA SI SPOR DE CONDUCERE ?
Art. 10. - Functionarul public care exercita cu caracter temporar pe o perioada mai mare de 30 de zile, in conditiile legii, o functie publica corespunzatoare categoriei inaltilor functionari publici sau categoriei functionarilor publici de conducere are dreptul la salariul de baza corespunzator functiei publice exercitate temporar, astfel cum este prevazut in statul de functii.
Preda Dragos, utilizator
Din ce citati, rezulta ca beneficiati pe perioada detasarii de salariul de baza corespunzator functiei publice exercitate temporar nu e vorba de nici un spor...
Articolul citat se refera numai la salariul de baza corespunzator functiei publice exercitate temporar , nu si la sporul de conducere.
Daca pentru functia publica de conducere respectiva este prevazuta si acordarea unui spor de conducere , atunci se va primi si acel spor.