Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Contract de vânzare-cumpărare cu uzufruct viager
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Contract de vânzare-cumpărare cu uzufruct viager

Buna ziua,parintii meu ne au trecut casa cu drept viager,(contract de vanzare cumparare),noi fiind casatoriti de 5 ani,sotul poate sa imi cedeze partea lui fara a mai avea drept vre odata,cat ar costa si ce acte mi ar trebui?multumesc.
Dacă sunteti căsătoriți nu poate fara a mai avea dreptul vreodată. Pentru ca donațiile intre soți sunt revocabile